VDS Sunucu Ne Anlama Gelir? Ne İşe Yarar?

Others

Bu yazı içerisinde, çoğu bireyin merak ettiği vdsserver nedir sorusunun cevabını ayrıntılı bir biçimde vereceğiz.

Öncelikle bir başka ismiyle farazi server, tek bir sunucunun parçalara bölünmesini ve bu sunuculara değişik değişik sistemler, işletim sistemleri kurulabilmesidir.

VDS sunucularında istediğiniz kadar internet sitesi kurun, birindeki trafik akışı diğerini etkilemez ve server kendine tanılan kısmı kullandıktan sonra çoğunu alamaz. Bu VPS tipi sunucularda değişkenlik gösterebilmektedir.

  • Oldukça güvenli olmasıyla dikkat çekmekte olan farazi server, günümüzde hosting şirketlerinin bir seçeneği biçiminde kullanılmaktadır.

VDS sunucuları çeşitli sistemler kullanılarak kiralanabilir; üzerine internet sitesi, radyo sistemi gibi her türlü siteyi kurabilirsiniz.Vds sunucu tercih etmeniz size katkı sağalayacaktır.

  • Bu düzenin üstünlükleri olduğu gibi dezavantajları dahi olabilmektedir.  Bunlardan biri şayet, çok büyük ölçekli internet siteleri için yeterli olmayışıdır. Hosting şirketleri birçok sunucuda tutulduğu için yedek alma olanağı sunarken, farazi server hizmetleri böyle bir hizmeti verememektedir.

Bunun sebebi tek anne fiziksel sunucuda tutulmasından dolayıdır. En iyisi Sanal Sunucu seçmektir.

VDS server nedir ve farazi server nedir sorusunu cevapladığımız yazımızın sonuna geldik.

 

Leave a Reply

Comment
Name*
Mail*
Website*